Nazaj

Na Festivalu duševnega zdravja 2026 o dezinstitucionalizaciji v Sloveniji, 15. 5. 2026

19/05/2026

Prejšnji teden smo se udeležili Festivala duševnega zdravja v Celju, kjer je bila ena od  tem tudi dezinstitucionalizacija v Sloveniji.

O aktualnem dogajanju na tem področju sta predavala dr. Andreja Rafaelič iz Centra za dezinstitucionalizacijo (IRSSV) in Nejc Nedeljko iz Zavoda Franko Maribor.

Govorila sta o trenutnih premikih in izzivih na področju dezinstitucionalizacije v Sloveniji, dr. Rafaelič pa je predstavila tudi delo Centra za dezinstitucionalizacijo Slovenije.

Festival je tudi letos potrdil svoje poslanstvo vključujočega dogodka, namenjenega vsem generacijam.