19/05/2026
Prejšnji teden smo se udeležili Festivala duševnega zdravja v Celju, kjer je bila ena od tem tudi dezinstitucionalizacija v Sloveniji.
O aktualnem dogajanju na tem področju sta predavala dr. Andreja Rafaelič iz Centra za dezinstitucionalizacijo (IRSSV) in Nejc Nedeljko iz Zavoda Franko Maribor.
Govorila sta o trenutnih premikih in izzivih na področju dezinstitucionalizacije v Sloveniji, dr. Rafaelič pa je predstavila tudi delo Centra za dezinstitucionalizacijo Slovenije.
Festival je tudi letos potrdil svoje poslanstvo vključujočega dogodka, namenjenega vsem generacijam.

